Montekové versus Kapuleti!

18. prosince 2012 v 22:15 | Wicky
Ne, jen mě to tak napadlo, ak drahá Spencer podotkla "Zakázaný ovoce chutná nejlíp", a to i když si s nim jenom píšeš...ne s ovocem.
Abych všechno uvedla na pravou míru. Existujou dvě skupiny "my" a "oni"...jinejma slovama "ti hodní" a "ti špatní"..ne to asi přehánim. Ale já to tak mam zakořeněný. Někdo kdo obdivuje pravicový názory je pro mě špatný.
Jo, mezi námi asi vypukla spíš politická válka, než nesympatie v xichtech. Cejtim, že tohle bude delší článek, než jsem plánovala.
Nejdřív popíšu "nás". Než řeknu to přesný slovo, který na nás pasuje, povídám - nelekejte se. To slovo se nikomu nelíbí, ale je pravda, že o něm většina lidí taky nic neví. Takže předsudky ven. My jsme skinheadi. Nosíme harringtony, kšandy, marteny, pola a košile, holý hlavy a vypadáme jinak. No, ale to je asi to vedlejší. Důležitý je lidem řikat, že jsme ANTIFAŠISTI a nesnášíme rasismus. Jsme tak zvaní Trojan skins. Původní muzika pochází z Jamajky, kde naši černí "otci" (Laurel Aitken, například) začli tvořit skinheadský SKA a Reaggae. Postupně jsme se spojili s punkery, a dětmi ulice a objevil se nový směr - OI! (ne ORLÍCI do toho směru opravdu nepatří..to je trochu jiná "liga", to vysvětlím kdyžtak později). Tohle jsem vzala hodně hopem. Já například jsem apolitička s tím, že nesnášim pravičáctví, fašismus a nacismum, totality atp.


A pak jsou tu "oni" zrovna tahle skupinka lidí je dost různorodá, jak jsem zjistila. Nebo jsou mezi nima vyjímky. No, ale stejně jsou to fašouni, vymletý mozky..rasistický svině a podobně. Jsou to všechno co já nenávidim nadevšechno. Já i moje banda. Nesnášíme se a jsou mezi náma boje. Bitky, naschvály..a právě z týhle bandy mi on napsal. Jen, že si všimnul, že chodim na jeho oblíbenou kapelu (která se vůbec netýká našich subkultur, ta kapela je neutrální půda, zhruba). A tu noc jsem si s nim propsala celou..druhý den..dalších pět hodin..předevčírem další hodiny propsaný s tim klukem..a dneska znova.
Nejvíc mě na tom udivuje jeho (hudební, například) vkus. On je divnej, a čim je divnější tím víc mě to k němu táhne (ne, ne tak jak to vyznělo, spíš že o něm chci víc vědět), takže panáček poslouchá punkový, rockový pecky a tahá se s těma sviněma. Řikal, že je to výhodný, když je chuligán..no u nás žádní jiní chuligáni nejsou..buď my (kteří se prát nechodíme) nebo oni, kteří se choděj prát na pole s ostatníma fandama fotbalovejch klubů. A tim, že on žije chuligánstvím nemá jinak ani na výběr. No, abych ho jenom neobhajovala, ne všechny jeho názory jsou správné. Ale uvidíme..uvidíme co se z něj vyklube. Doufam, že to není debil, když už se s nim bavim.Doufam, že jsem vám moc nezamotala hlavy, o té věci - Být skinheadem, vám toho chci napsat asi víc..protože to není jen tak. Nechci, aby si o mě někdo myslel, že s náckama a fašounama mam něco společnýho. Upřímě bych radši umřela, než se s nima kamarádit. Doufam, že jste to pochopili!...zdraví plešatá Wicky!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Spencer Spencer | Web | 19. prosince 2012 v 12:02 | Reagovat

No děkuji za citaci :D Ale víš, mám pocit, že s tím klukem skončíš a já mám na tyhle věci něco jako šestý smysl.
V prváku na střední se kamarádka kamarádila s jedním klukem a já jí řekla, že jí balí a bude s ním chodit. Za tři měsíce spolu chodili a vydrželo jim to dva roky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama